17

Blizzard Beach, aneb na skluzavce 100 km/h

Být v Orlandu a nenavštívit nějaký z mnoha zábavních parků by byl hřích. Vzhledem k vedru, které zde panuje, byla naše volba vcelku jasná, navštívíme jeden z místních “vodních” parků. Volba padla na Blizzard Beach, součást obrovské skupiny Disney parků. Před pár lety jsme byli s tátou v konkurenčním orlandském Wet & Wild, který nebyl špatný, ale bohužel v něm právě probíhala renovace a nejlepší skluzavky byly zavřené. Koneckonců i k Blizzard Beach jsme s tátou dojeli, ale ten byl pro jistotu zavřen celý.

Summit Plummet Včera naštěstí park fungoval bez omezení, tak jsme se bez váhání vrhli do víru klouzaček, tobogánů a dalších vodních radovánek. Celý park je perfektně vyveden v alpském zimním tématu, což ve vedrech, které zde panují, působí trochu zvláštně. Ale ač z obecného hlediska trochu kýč, je nutno uznat, že celý park je do detailu vymakaný, všude jsou bílé “sněžné” čepice, na každém potrubí je rampouch, není tu nouze o cedulky varující před lavinou, hlavní restaurace je v nefalšované alpské boudě (jsou tu i stojany na lyže :-) atd…  Holt se designéři vyblbli.

Po malé rozcvičce na závodu dvojic v nafukovacích kruzích (Tobogan Racers) jsme vyrazili na místní vrchol, klouzačku Summit Plummet. Tato, řekněme, klouzačka, padá téměř kolmo dolů s převýšením 36 metrů, aby adrenalinový odvážlivec na pár metrech dosáhl rychlosti až sta kilometrů v hodině. Pohled ze shora při čekání na jízdu je opravdu děsivý, předcházející jezdec není vidět, jak v poklidu “klouže” po klouzačce dolů, ale hned po odjezdu mizí kamsi za hranou dolů, nezřídka doprovázen řevem a ječením. Nakonec samotná jízda není tak strašná, jak jsme čekali: po startu se to opravdu slušně rozjede, dá-li se tomu volnému pádu tedy říkat jízda… Po chvilce je cítit přetížení, jak se dostanete do ohybu klouzačky, ale to nejveselejší teprve nastane: brzdění. Je logické, že je potřeba nějak z té rychlosti zastavit a jak jinak, než třením o vodu v cílovém prostoru. Vtip je v tom, že tu obrovskou kinetickou energii, kterou naberete sjezdem stokilometrovou rychlostí, vám při brzdění voda doslova omlátí o vaše vlastní pozadí. Horší, než dostat pořádný výprask :-) Ještě druhý den máme oba zadky a lýtka pěkně omlácené. Holt parádní zážitek :-)

Dvojice nejrychlejších skluzavek - vlevo neméně drsný Slush Gusher Vedlejší skluzavka, Slush Gusher je na první pohled takový menší brácha Summit Plummetu, ale pouze do té doby, než si jí sjedete. Je nižší, není tak strmá, je to taková nenápadná, vlnící se dlouhá klouzačka. Také jsme jí takto brali, po zdolání Summit Plummetu i s lehkým despektem. Jízda však stála za to. Po lehkém rozjezdu a první vlně se to najednou pekelně rozjelo. Než jsem si to začal užívat, dorazil jsem už v solidním kalupu na druhý zlom a s nemalým překvapením jsem zjistil, že zvuk hučící vody najednou utichl a pro mě nekonečnou dobu má jízda přestala kopírovat tvar skluzavky, aby jsouc vymrštěn do volného prostoru, nabrala tvar pěkné balistické křivky. Po dopadu nastalo obligátní brzdění v gejzírech vody, omlácené pozadí atd. Takže despekt k této klouzačce odložen a alespoň u mě hodnotím velmi vysoko :-)

Samozřejmě jsme vyzkoušeli i další skluzavky, z nichž tobogán simulující závody v obřím slalomu byl Šárkou ohodnocen jako nejlepší v celém parku. Nebylo to zlé, ale obě “velké” adrenalinové klouzačky byly opravdu lepší, alespoň pro mne :-) Tolik ke včerejšku.

Dnešek jsme strávili většinou v autě, neboť jsme se přesunuli na severní Floridu do města Pensacola na pobřeží Mexického zálivu, abychom zítra ozkoušeli prý nejlepší pláže na celé Floridě, sněhobílé pobřeží na jih od Pensacoly. Dáme vědět, jaké to bylo :-)

Samozřejmě nezapomeňte mrknout do fotogalerie, kde je nové album Florida 2009!

Z Pensacoly zdraví Šárka a Zdeněk

powered by metaPost
Kategorie: Cestování

Komentáře

vera
# vera
19. září 2009 19:54
Konečně jsem našla Vaše fotky, hurá,. že si ale užíváte!!! Dávejte na sebe pozor ať dorazíte domů v pořádku a přeji krásný zbytek dovolené. Máma
Marek
15. března 2010 0:09
Závidím! Nevíte, jestli není něco podobného v blízkosti ČR? Cestovat do Států se v nejbližší době nechystám, ale podobnou klouzačku bych rád zkusil.
Zdeněk
# Zdeněk
15. března 2010 9:19
V Evropě určitě něco bude, například na Kypru, asi i někde blíže, ale nebyl jsem, nevím :-)

Zaslat komentář

Jméno (povinné)

E-mail (povinný)

WWW stránky

CAPTCHA image
Enter the code shown above:

Foto z cest...

DSC_1662

Hledání v článcích

Hostováno u AbsolutNET s.r.o.