Vzhůru do Asie!

27.12.2010 0:01 - Zdeněk

Občasné povídání o tom, jak trávit konec roku na malajském poloostrově.

Praha Ruzyně

Zatím probíhá vše v pohodě. Letadlo přiletělo, vypadá to, že i odletí (oproti plno chudákům z Moskvy, kteří tu na letišti kempují a čekají na své zrušené lety). Skočil jsem si na jedno plzeňské  před odletem. Nehledě na veselou cenu (145 Kč), v restauraci na B prstu terminálu 1 stejně nešlo vydržet, neboť si tam dali sraz všichni kuřáci, kteří před cigaretovou abstinencí v letadle doháněli co se dalo a dýmali jak o život.

DSC_9993
Vánočně pojatý Aero L-39 (nebo 159?) nad vchodem

DSC_9995
Zimní Ruzyně. Za pět hodin budu v poušti.

DSC_0001
Airbus A330-200 Emirates

Emirates mají mít podle obecných předpokladů velmi kvalitní palubní servis, ne-li jeden z nejlepších na světě. Neřekl bych ale, že se to týká úplně pražského spojení. Airbus A330, který do Prahy z Dubaje létá již má evidentně své lepší roky za sebou, alespoň co se interiéru týče. Sedačky výrazně nepohodlné, prosezené, a s podivným systémem nastavení opěrky beder, která funguje spíš jako pokročilý mučící nástroj, tlačící neustále do zad. In-flight entertainment je též spíše historického data. Kladně naopak hodnotím večeři, která se překvapivě neskládala z obligátního “chicken or pasta?”, ale na výběr bylo pro změnu kombo “chicken or lamb?”. Zkusil jsem lamb a nebylo to špatné. Dokonce zase po dlouhé době jsem v letadle jedl kovovými příbory (naposled v ČSA Praha-New York před mnoha lety).

IMG_20101226_175755

Večeře v economy class Emirates – mleté jehněčí

Další moc fajn věc jsou kamery, které má letadlo namířené buď dolů, kde tedy samozřejmě nebylo nic extra vidět, ale především dopředu, takže jsme si mohli vychutnat pohled na přistání v Dubaji z pohledu pilotů.

Do Emirátů jsme letěli přes Maďarsko, Rumunsko, přeletěli jsme Černé moře do Turecka a přes Irák podál hranic s Iránem jsme se dostali přes Kuvajt nad Perský záliv, nad nimž jsme zůstali až do SAE. Bohužel celý let se odehrával za tmy, takže bylo vcelku prd vidět. Zajímavé byly snad jen plameny šlehající na ropných nalezištích, vytvářejíc docela strašidelné obrovské svítivé body v temné poušti.

Je tedy něco kolem půl třetí v noci místního času a ve čtyři pokračuji do cílové destinace, do malajské Kuala Lumpur. Musím říci, že už let  sem, do Dubaje, mi dal docela zabrat a představa, že si to dám ještě jednou (a o hodinu déle) mně nikterak neláká. Doufám, že jí co nejvíce zaspím.

Začíná boarding, ozvu se z Malajsie :-)

powered by metaPost

Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře, buďte první!.

Zaslat komentář

Jméno (povinné)

E-mail (povinný)

CAPTCHA image
Enter the code shown above:

Foto z cest...

KL Bird Park

Hledání v článcích

Email:
Hostováno u AbsolutNET s.r.o.