Spirit Cup 2010

13.10.2010 9:37 - Zdeněk

Zdeněk zaslán 13.9.2010 15:24 Article Rating

Spirit Cup 2010

Koukám, že vrhání se do různých tělo trápicích aktivit mi opět přestává být cizí. Honza a Blanka Sýkorovi každoročně pořádají terénní triatlon "Spirit Cup", což je poloviční olympijský triatlon, tj. 700m plavání, 20km kolo v terénu a 5 km běh. Účast na této kratochvíli jsem týden po budapešťském půlmarartonu opravdu s díky odmítal. Tedy až do pátečního večera (21:17), kdy jsem po nějakém tom pivu pojal báječnou myšlenku, že by byla škoda to vynechat. Nu, jak řekli, tak udělali... Myslel jsem si vždy, že SpiritCup je takový fun - závod pro pár kamarádů. Když jsem ale viděl přípravu účastníků (neoprény, kola...), pochopil jsem, že půjde do tuhého. A šlo :-)
Plavání
Úderem desáté zazní startovní povel a jdeme na to. Plavání je moje nejsilnější disciplína, slibuju si od ní vytvoření dostatečného náskoku před cyklistickou částí, ve které si při pohledu na namakané cyklisty kolem moc nevěřím. Plave se ve Vltavě, nejprve 350m proti proudu, pak zpět. Někdy plavce drobně ohrožují na životě proplouvající nákladní lodě, ale nejsme srabi. Abych šetřil čas na převlékání, plavu hrdinně bez neoprenu, čehož hned po skoku do vody lituji. Ledová voda mi sevře plíce a naprosto zatuhne kompletní muskulaturu, takže prvních padesát metrů se spíše topím, než plavu. Ale dal jsem se na boj, musím vydržet a makám. Na obrátce se trochu rozehřívám a začínám zjišťovat, jak jsou na tom soupeři. Přede mnou vidím pouze jednoho plavce, ale vím, že to je Andrew, člen štafety, která to jede mimo soutěž. Navíc plave jako ďas, na něj dnes nemám. Ostatní zmrzlíci jsou příjemně daleko za mnou, začíná to vypadat dobře. Začínám taky opravdu tuhnout, ale až na srážku s nějakou plovoucí kládou vcelku v klidu doplavávám do cíle. To, že jsem slušně podchlazený mi dochází poté, co vylezu z vody a lehce se mi motá hlava, což dělá z převlékání opravdu zapeklitou záležitost, aneb jak poskakovat před diváky na jedné noze s holým zadkem.
Pořadí plavání:
1. Zdeněk Plachý 0:11:43
2. Pavel Vencl 0:13:29
3. Richard Mikeš 0:15:45
Kolo
Spirit Cup 2010Vyjíždím z depa první se solidním náskokem skoro dvou minut, který však naprosto neuvěřitelně promrhávám tím, že při první možné příležitosti kufruji. Relativně sjízdnou polní cestu míjím a dávám si asi kilometrovou terénní vložku přes čerstvě sklizené pole. Člověk by neřekl, jaký brutální valivý odpor má sláma. Na správnou cestu se vracím už jako druhý, naprosto vyflusaný, s minimálním náskokem před trojicí pronásledovatelů. Toto pořadí udržuji všemi zbývajícími silami až do konce cyklistické části, která pro mně byla dle očekávání největším peklem. Již nezmiňuji různé veselé drobnosti jako zapomenutá uzamčená vidlice při sjezdu do terénu, kdy jsem se málem přizabil hned na prvním drobném hrbolu, několikerý průjezd kopřivami a jeden plný průjezd křovím. Jednoduše kolo bylo veselé. Nu což, depo je zde, Pavel je s pětiminutovým náskokem v nedohlednu, v depu trávím zase asi hodinu, než se dostanu do běžeckých trenek (oblíbená show "nahý zadek 2"), což bezpečně stačí klukům za mnou, aby mě dojeli a na závěrečnou běžeckou část vybíháme v houfu.
Výsledky cyklistické části:
1. Pavel Vencl 0:42:06
2. Honza Sýkora 0:43:54
3. Jiří Taimar 0:44:50
...
6. Zdeněk Plachý 0:48:47

Průběžné pořadí po kole:
1. Pavel Vencl 0:55:35
2. Zdeněk Plachý 1:00:30
3. Honza Sýkora 1:00:34
4. Jiří Taimar 1:00:35
Běh
Spirit Cup 2010 Na poslední část triatlonu vybíháme v trojici za bezpečně vedoucím Pavlem Venclem, takže je jasné, že někdo z nás si odnese bramborovou medaili. Navíc to vypadá, že si neodnesu ani tu a skončím hned, neboť mě na prvních sto metrech běhu chytly strašlivé křeče do obou lýtek a musím zastavit. Po protažení a odeznění nejhoršího se spíš potácím, než že bych běžel. Bojoval jsem s lákavou představou se na to vykašlat a dojít si zpět do depa na čaj a panáka. Po chvíli však křeče ustupují a začínám cítit, že bych snad i mohl běžet. Neříkám lehce, cyklistická část mi do nohou nalila pěkných pár litrů olova. Ale naběháno mám, tak se do toho dávám. Po pár metrech předbíhám Honzu a cítím, že ač se pocit z běhu nezlepšuje, tak se alespoň nezhoršuje. Za sebou slyším Jirku Taimara a doufám, že je na tom alespoň tak špatně jako já :-) Na obrátce vidím, že se pronásledovatelům malinko vzdaluji, což mi dodává trochu potřebné energie a dle možností ještě přidávám. Cíl se ale blíží opravdu pomalu a jako vždy si nadávám, jakých podniků se to zúčastňuji, blbec. Těší mě, že za sebou již nikoho neslyším. Asi kilometr před cílem se konečně ohlížím a vidím, že přežiji-li poslední metry, už mi stříbrná medaile neunikne. Nakonec jsem zaběhl nejrychlejší běžecký čas ze všech, který však nestačil na ztrátu z cyklistické části. Ale druhé místo je též super!

V cíli se oddávám návalu endorfinů a nehledě na svatosvatý slib "již nikdy žádný triatlon", který jsem si pro sebe složil během běhu asi stokrát, domlouvám rovnou účast na dalším ročníku :-)
Výsledky běžecké části:
1. Zdeněk Plachý 0:22:12
2. Jiří Taimar 0:22:53
3. Richard Mikeš 0:22:58
Celkové pořadí:
1. Pavel Vencl 1:21:06
2. Zdeněk Plachý 1:22:48
3. Jirka Taimar 1:23:43

Na závěr musím poděkovat Honzovi a Blance za super závod a perfektní organizaci!

Kompletní fotogalerii (© Lenka & David Hardekopf) najdete zde

powered by metaPost

Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře, buďte první!.

Zaslat komentář

Jméno (povinné)

E-mail (povinný)

CAPTCHA image
Enter the code shown above:

Foto z cest...

KL Bird Park

Hledání v článcích

Email:
Hostováno u AbsolutNET s.r.o.