New York City Marathon 2011 – Jsem in!

30.4.2011 21:11 - Zdeněk

imageKdyž člověk běží svůj první maraton, říká si, že už nikdy v budoucnu takovou šílenost absolvovat nehodlá. Intenzita těchto myšlenek se pak stupňuje s přibývajícími kilometry, aby své maximální míry nabyla někde mezi 30. a 40. kilometrem. To si pak nadává opravdu intenzivně, že se do podobných podniků pouští! Nejinak jsem to měl v konečných kilometrech portského maratonu, mého prvního účinkování na této královské trati. Heslo dne v posledních kilometrech bylo jasné: „již nikdy více“!

Po proběhnutí cílovou branou jsem však na toto předsevzetí v návalu endorfinů záhy zapomněl, a co nevidět jsem již listoval v termínové listině, kde se zase něco zajímavého běží. Pražský půlmaraton a především Pražský mezinárodní maraton jsem považoval za povinné, ale lákalo mě vyrazit opět s maratonem za hranice všedních dní a pokud možno i za hranice našeho kontinentu.

imageNu, vzpomněl jsem si na jeden drobný lokální maratonek, který se běhá v jednom zapadlém osmimilionovém městě ve vyloženě komorní atmosféře 40.000 běžců. Ano, vzpomněl jsem si na běh přes pět newyorkských okresů: New York City Marathon 2011. Na tento vrchol světových maratonů však není zas tak jednoduché se dostat. Poptávka vysoce převyšuje nabídku, takže o účastnících rozhoduje los. Nutno podotknouti, že s losováním newyorkského maratonu mám již určité zkušenosti… Již dvakrát jsem se totiž přihlásil, dvakrát byl vylosován, dvakrát zaplatil startovné ($250) a dvakrát nejel :) Ze zcela jednoznačného důvodu: s více než metrákem živé váhy se maraton jednoduše běhat nedá.

Tento rok, po celkové změně životního stylu (a života vůbec), o čtvrt metráku lehčí, a s docela slušnou formou, říkám si: „co to zkusit do třetice“? Maluji samozřejmě zároveň pěkného čerta na zeď, neboť teď, když bych určitě běžel, mě zajisté nevylosují a tak podobně. Přihlášku však podávám, platím jedenáct dolarů „losovného“ a nechávám věcem volný průběh.

Jistě tušíte jak loterie o vstup na maraton dopadla, koneckonců neměl bych o čem psát, kdyby nedopadla :) Ano, jednoho dubnového dne přišel email s jednoznačným „Zdenek, you are in!“. Tentokrát snad (rovnou odepsaných) $250 nepřijde vniveč! Přede mnou je půl roku času na pořádnou přípravu a pak vzhůru do New Yorku!

imageO přípravě na tento vrchol sezóny se budu snažit referovat v (pokud možno) pravidelném seriálu. Držte palce! :)

powered by metaPost

Komentáře

30. srpna 2011
Kačka
Držím pěsti ať ve zdraví, a hlavně spokojenej, maraton doběhneš :-)!!!!!
8. listopadu 2011
zdenek
Přiznám se, že tento článek prvně čtu dva dny po Tvém, předevčírem doběhnutém maratonu v NY. Už vím, že to vše dopadlo O.K. Tak mně už jen zbývá těšit se na komentář z této super akce.tÁ

Zaslat komentář

Jméno (povinné)

E-mail (povinný)

CAPTCHA image
Enter the code shown above:

Foto z cest...

Rypoušové na kalifornském pobřeží
Rypoušové na kalifornském pobřeží

Hledání v článcích

Email:
Hostováno u AbsolutNET s.r.o.