Disney Typhoon Lagoon–další vodní park

20.4.2011 1:32 - Zdeněk

Dnes se mi rozhodně nevyhnul jetlag. Ač jsem se dostal po příletu do postele až v jednu hodinu v noci, časový posun způsobil, že už před sedmou ráno jsem byl čilý jak rybka. Tedy v rámci možností. Brzké probuzení jsem však mazaně využil k časné návštěvě (před hlavním náporem lidí) posledního z vodních parků zde v Orlandu, kde jsem ještě nebyl: Typhoon Lagoon, patřící spolu s Blizzard Beach do skupiny parků Disney World. Chtěl jsem jednak trochu relaxovat po dlouhé cestě, ale především se vrhnout střemhlav z nějaké té krkolomné skluzavky a užít si adrenalinu. Základ je dorazit včas, ještě před tím, než dorazí davy a ty nejlepší klouzačky se přesunou do režimu “půl hodiny fronta nahoru, deset vteřin dolů”. Strategicky jsem tedy již v 8:45 stepoval s pár dalšími nadšenci před ještě uzavřeným vchodem do parku, aby nás úderem deváté vpustili vstříc vodním radovánkám a řádění na prozatím prázdných atrakcích. Malé hodnocení jednotlivých místních kousků:

Humunga Kowabunga HvězdaHvězdaHvězdaHvězda

Nejrychlejší skluzavka ve zdejším parku zdaleka nedosahuje brutálních kvalit Summit Plummetu z konkurenčního Blizzard Beach, ale přesto stojí za to. Opět zažijete pocit volného pádu, přetížení ve spodní části a především brzdícího manévru, aneb hýždě versus veškerá nabytá kinetická energie. Rychlost tu jako na Plumetu neměří, ale vzhledem k ani ne poloviční výšce se jistě stokilometrových rychlostí nedosahuje.

Shark Reef HvězdaHvězdaHvězda

Vyfasujete šnorchl, masku a po vystání menší fronty (a větší instruktáže, jak se šnorchl používá) se ponoříte do slanovodního bazénu, kde plavete nad různými tropickými rybami, mantami a dokonce žraloky. Proti šnorchlování v moři samozřejmě slabota, ale ti žraloci, hmmm, dávám tři hvězdy!

Storm Slides HvězdaHvězdaHvězda

Klasický tobogán, kdy se třemi různými cestami spouštíte zhruba ze stejné výšky, jako z Humunga Kowabunga. Pár zatáček, nějaký ten tunel a hotovo. Myslím, že Snow Stormers v Blizzard Beach parku jsou o něco lepší. O projíždění mezi kosatkami v Aquatice nemluvě. Nejlepší se mi zdála trať na startu vpravo. Prostřední má zase nejdelší tunel.

Crush 'n' Gusher HvězdaHvězda

Nejnovější klouzačka v parku, jízda ve dvou či třech na člunech tobogánem. Malá zvláštnost je , že trasa nevede pouze dolů, ale obsahuje i pár “hupů”. Jinak takový průměr.

Mayday Falls HvězdaHvězda

Jízda v nafukovacím kruhu, v korytu, které se různě vlní, zatáčí a tak (co mám sakra o tom psát? :-) Jediné vzrušení jezdec může zažít, když si sedne zadkem až na dno člunu a průjezd přes “peřeje”, tvořené dosti hrbolatým dnem mu přepočítá všechny kosti v kostrči. Jinak nuda. Mimochodem, bylo pěkné, jak natěšené děti tahají docela těžké čluny samy nahoru. Kdyby to dostaly příkazem, to by bylo řečí!

Keelhaul Falls Hvězda

Podobné, jako Mayday Falls, ale bez kostrčotřesení. Opravdová nuda. Pro menší děti asi fajn.

Pár praktických rad

Záleží, jestli s sebou máte děti. Tento park je opravdu fajn pro rodiny s malými caparty. Nemáte-li však, doporučil bych spíše návštěvu jiných vodních parků v Orlandu, Blizzard Beach (osobní favorit – Summit Plumet!), Aquatica či Wet and Wild. Dospěláci si tam užijí na krkolomějších klouzačkách více adrenalinu. Ve srovnání s těmito parky by bylo nutno odečíst jednu hvězdičku od každé atrakce.

  • Vstupné pro dospělé je myslím $49
  • Půjčení skříňky na věci $8 za malou nebo $10 za větší, vratná záloha $5 na klíč
  • Půjčení ručníku $2
  • Přijďte brzo! Tzn. před devátou, kdy otevírají! Během dopoledne se začne park plnit a kolem poledne už nemá cenu jezdit. Nenajdete místo a stát čtvrt hodiny frontu a skluzavku pod žhnoucím sluncem také není příliš slast.
  • Pronajmete-li si skříňku, nevyhazujte účet, jinak vám nevrátí zálohu.
  • Vezměte si nějaké jídlo a pití, ceny v parku jsou “parkové”. Pítek s vodou je dostatek.

Pár fotek, aneb Typhoon Lagoon obrazem

DSC_1430Vítejte v laguně! Nakulte 50 dolarů vstupu a užijte si klouzaček!

DSC_1372Dojezd klozačky Kowabunga. Pár šťastlivců právě okouší brzdné vlastnosti vody.

DSC_1373Zde končí Strom Slides. Jelikož skoro celé vedou v tunelech, není zas až tak co ukázat.

DSC_1379Symbol tohoto vodního parku: vrak lodi na vrcholu. Jak se tam dostala se zeptejte pana Disneyho.

DSC_1395To, co má tento park největší z orlandských parků, je bazén s umělým vlnobitím – Typhoon Lagoon. Vlny tam občas byly slušné, dokonce jste si mohli zaplatit výuku surfování. Vót Amerika!

DSC_1403Od téhle slečny jsem dostal poprc za to, že jsem v zájmu co nejlepší kompozice předchozí fotky vylezl na nějakou skalku u bazénu.

DSC_1405Jak říkám, vlny jsou tu občas pěkné a nějakého infanta by pak mohli lovit výše zmínění plavčíci.

DSC_1410Castaway Creek, plynoucí říčka, kde můžete relaxovat - plout na kruzích kolem celého areálu. Bohužel je tok tak pomalý, že jsem přetrpěl asi čtvrtinu a vypadl ven. Když to srovnám s totálním proudem v Aquatice, kde měl člověk občas strach, aby to nevzal o nějaký balvan, tak opravdu nic moc. Na opalování však docela fajn.

 DSC_1412Část parku věnovaná dětem. Moc pěkně to tam mají udělané a prckové se vyblbnou.

DSC_1415Výjezd z Keelhaul Falls

DSC_1421Castaway Creek

DSC_1424Castaway Creek

DSC_1436

Nu a po poledni zpět “doma”. To červené je Dodge Charger, šestiválcový čtyřlitr, vhodné vozítko pro pojíždění po městě :-) Ale Charger se mi moc líbí a vždy při výběru v půjčovně neodolám a tento FCAR objednám. Nelituji!

powered by metaPost

Komentáře

22. dubna 2011
j.
Pekny relax.
ale ne pro ty, co si uz uzili thnuti šíje - a to zdaleka ani ne, na tak adrenalinovych atrakcich :-) - tak ti jenom obdivuji..

...a co ENDEAVOUR - pujdes? Povzbudit krtecka:-D a pozdravovat ho od nas!

m.


14. května 2014
Pavel
Paráda, my byli jen v Pařížském Disneylandu, ale tam vodní atrakce skoro nebyly.

Zaslat komentář

Jméno (povinné)

E-mail (povinný)

CAPTCHA image
Enter the code shown above:

Foto z cest...

KL Bird Park - krmení papušků
KL Bird Park - krmení papušků

Hledání v článcích

Email:
Hostováno u AbsolutNET s.r.o.