22. října 2018
19

Cesta na Floridu–zastávka v New Yorku

Den začal docela dobře, ranní email od Delty zvěstoval, že mé upgrade do první třídy bylo schváleno a na letu z New Yorku do Orlanda se mohu těšit na neobvyklou First Class sedačku 1A. Nedělám si žádné iluze, že by americký vnitrostátní let oplýval službami jako v první třídě Emirates, ale lepší než nic. Navíc se poletí podivným “doutníkem” MD-88, což je myslím letadlo starší než já :)

Abych se však vrátil na Ruzyň. Díky frequent flyer kartě Delty jsem drze předběhl dlouhou frontu na check-inu, dostal na letenku nálepku “Fast Track”, opravňující předbíhání i na pasovém a security, a po nezbytném kafi u McDonalds jsem vyrazil na odlet. Již předtím jsem si však na letence všiml znaku SSSS, což značí potenciální terorista - podrobná prohlídka. A také že ano. Musel jsem jak blbec čekat, než přišel někdo dostatečně vysoko v hierarchii securiťáků a odbavil mě. Myslel jsem si, že jako teroristy vybírají archetypy “muž 25-35, cestující sám, podezřelého vzhledu”, ale mezi zločinci (“červení”, jak nás tam hromadně označovali) byla se mnou i 80tiletá babka nebo rodinka se třemi dětmi. Tak nevím, že by ta stařenka skrývala v jupce bombu? Nebo dětičky měly napěchované medvídky tritolem?

Update cca 18:00 SELČ

Právě jsme někde nad severní Kanadou, podařilo se mi asi dvě hodiny zaspat, takže let docela utíká, už jen asi tři hodiny a jsme v New Yorku. Jediný problém je strašná zima od dveří nouzového východu, úplně mi mrznou nohy. Vždy vím, že tu bude zima a vždy se málo obléknu. Ale to bych si jako měl brát na Floridu sněhule? Vedle sedí sympatický kluk, rodilý Holanďan, ale aktuálně s Green Card žijící v oregonském Seattle. Také mj. fanda do letadel, takže kecáme o všem možném a nemožném. To, že začínám být slušně unavený poznávám podle toho, že mi začínají vypadávat základní anglická slovíčka a mluvím jak Massa Bob.

Update 17:30 Eastern Time (místní čas)

Trčím na terminálu a čekám, než mi poletí přípoj do Orlanda. Tak jsem alespoň zatím přebral pár fotek:

 

DSC_1327

Boeing 767 Delta Airlines čekající na ploše ruzyňského letiště na odlet do New Yorku. Já čekám ve skupině “červených”, potenciálních zločinců, na extra security check.

DSC_1337

A jsme na JFK… Při pojíždění zrovna vedle přistával krasavec A380 na letu z Dubaje

DSC_1341

Přijíždíme ke gate. Je vidět, že letiště Johna Fitzgeralda Kennedyho v New Yorku též potřebuje nějaký ten facelift.

DSC_1343

New York

DSC_1353

Start z letiště JFK v New Yorku (a ocas nějaké Delta B767)

DSC_1354

Na Delta terminálu. Od minula zde přibyly takovéto pěkné boxíky, vybavené zásuvkami a USB konektory pro nabíjení mobilů a notebooků. Spolu s internetem zdarma opravdu moc fajn. Kdo by náhodou neměl svůj počítač, má každý k dispozici iPad (v těch fialových rámečcích)

To by bylo pro dnešek tak vše, čeká mě ještě krátký, dvouhodinový přelet do Orlanda, který bude už snesitelný. Ozvu se z města zábavy, zábavních parků a myšáka Mickeyho.

powered by metaPost
Kategorie: Cestování

Komentáře

Kačka
# Kačka
19. dubna 2011 0:14
Tak že pozdravujeme Mickeyho....
Jinak pěkný, pěkně jsem si početla.

Tak ať se ti líbí.

K.
Destinator
26. července 2011 21:13
Souhlasím s Kačkou, pěkné čtení ;)... Jinak všude Ipad? tak to čumim, to je docela dobrej luxus...každopádně přeju hodně štěstí při cestování, každej člověk, kterej se nebojí poznávat svět má u mě plusový body a můj respekt :)
Katka
# Katka
27. března 2013 13:54
Ahoj,
před nedávnem jsem letěla do Chicaga. Bohužel se mi na letenkách objevil znak SSSS po tom, co mě nepustili do letadla, vše změnili a poslali z Německa do Švýcarska atd.
Jsem ráda, že jsem díky tvým (vašim) stránkám zjistila, za co mě celou dobu považovali. Musím se tomu smát - potencionální teroristka :-D.

Díky, pište dál.

Zaslat komentář

Jméno (povinné)

E-mail (povinný)

WWW stránky

CAPTCHA image
Enter the code shown above:

Foto z cest...

Vyschlé koryto řeky na jihu Maui
Vyschlé koryto řeky na jihu Maui

Hledání v článcích

Hostováno u AbsolutNET s.r.o.