Cesta na Floridu–zastávka v New Yorku

19.4.2011 0:00 - Zdeněk

Den začal docela dobře, ranní email od Delty zvěstoval, že mé upgrade do první třídy bylo schváleno a na letu z New Yorku do Orlanda se mohu těšit na neobvyklou First Class sedačku 1A. Nedělám si žádné iluze, že by americký vnitrostátní let oplýval službami jako v první třídě Emirates, ale lepší než nic. Navíc se poletí podivným “doutníkem” MD-88, což je myslím letadlo starší než já :)

Abych se však vrátil na Ruzyň. Díky frequent flyer kartě Delty jsem drze předběhl dlouhou frontu na check-inu, dostal na letenku nálepku “Fast Track”, opravňující předbíhání i na pasovém a security, a po nezbytném kafi u McDonalds jsem vyrazil na odlet. Již předtím jsem si však na letence všiml znaku SSSS, což značí potenciální terorista - podrobná prohlídka. A také že ano. Musel jsem jak blbec čekat, než přišel někdo dostatečně vysoko v hierarchii securiťáků a odbavil mě. Myslel jsem si, že jako teroristy vybírají archetypy “muž 25-35, cestující sám, podezřelého vzhledu”, ale mezi zločinci (“červení”, jak nás tam hromadně označovali) byla se mnou i 80tiletá babka nebo rodinka se třemi dětmi. Tak nevím, že by ta stařenka skrývala v jupce bombu? Nebo dětičky měly napěchované medvídky tritolem?

Update cca 18:00 SELČ

Právě jsme někde nad severní Kanadou, podařilo se mi asi dvě hodiny zaspat, takže let docela utíká, už jen asi tři hodiny a jsme v New Yorku. Jediný problém je strašná zima od dveří nouzového východu, úplně mi mrznou nohy. Vždy vím, že tu bude zima a vždy se málo obléknu. Ale to bych si jako měl brát na Floridu sněhule? Vedle sedí sympatický kluk, rodilý Holanďan, ale aktuálně s Green Card žijící v oregonském Seattle. Také mj. fanda do letadel, takže kecáme o všem možném a nemožném. To, že začínám být slušně unavený poznávám podle toho, že mi začínají vypadávat základní anglická slovíčka a mluvím jak Massa Bob.

Update 17:30 Eastern Time (místní čas)

Trčím na terminálu a čekám, než mi poletí přípoj do Orlanda. Tak jsem alespoň zatím přebral pár fotek:

 

DSC_1327

Boeing 767 Delta Airlines čekající na ploše ruzyňského letiště na odlet do New Yorku. Já čekám ve skupině “červených”, potenciálních zločinců, na extra security check.

DSC_1337

A jsme na JFK… Při pojíždění zrovna vedle přistával krasavec A380 na letu z Dubaje

DSC_1341

Přijíždíme ke gate. Je vidět, že letiště Johna Fitzgeralda Kennedyho v New Yorku též potřebuje nějaký ten facelift.

DSC_1343

New York

DSC_1353

Start z letiště JFK v New Yorku (a ocas nějaké Delta B767)

DSC_1354

Na Delta terminálu. Od minula zde přibyly takovéto pěkné boxíky, vybavené zásuvkami a USB konektory pro nabíjení mobilů a notebooků. Spolu s internetem zdarma opravdu moc fajn. Kdo by náhodou neměl svůj počítač, má každý k dispozici iPad (v těch fialových rámečcích)

To by bylo pro dnešek tak vše, čeká mě ještě krátký, dvouhodinový přelet do Orlanda, který bude už snesitelný. Ozvu se z města zábavy, zábavních parků a myšáka Mickeyho.

powered by metaPost

Komentáře

19. dubna 2011
Kačka
Tak že pozdravujeme Mickeyho....
Jinak pěkný, pěkně jsem si početla.

Tak ať se ti líbí.

K.
26. července 2011
Destinator
Souhlasím s Kačkou, pěkné čtení ;)... Jinak všude Ipad? tak to čumim, to je docela dobrej luxus...každopádně přeju hodně štěstí při cestování, každej člověk, kterej se nebojí poznávat svět má u mě plusový body a můj respekt :)
27. března 2013
Katka
Ahoj,
před nedávnem jsem letěla do Chicaga. Bohužel se mi na letenkách objevil znak SSSS po tom, co mě nepustili do letadla, vše změnili a poslali z Německa do Švýcarska atd.
Jsem ráda, že jsem díky tvým (vašim) stránkám zjistila, za co mě celou dobu považovali. Musím se tomu smát - potencionální teroristka :-D.

Díky, pište dál.

Zaslat komentář

Jméno (povinné)

E-mail (povinný)

CAPTCHA image
Enter the code shown above:

Foto z cest...

Rypoušové na kalifornském pobřeží
Rypoušové na kalifornském pobřeží

Hledání v článcích

Email:
Hostováno u AbsolutNET s.r.o.