Běhání ve stínu Petronas Towers

1.1.2011 4:16 - Zdeněk

imageAbych opět do cestovatelského blogu zařadil cosi sportovnějšího, poslyšte tedy o tom, jak tužit formu i na rovníku, potažmo přímo ve středu jedné z asijských megapolí: Kuala Lumpur.

Když už jsem si do Malajsie dovezl běžecké boty a oblečení, byla by škoda je vézt zpět domů nepoužité. Vykopal jsem se tedy jednoho rána, kdy je ještě snesitelná teplota (no dobře, je nesnesitelná, ale snesitelnější, než přes den, nebo večer :) a šel si zaběhat do KLCC parku, který se rozkládá kousek od hotelu.

image

Běžecká trať pod Petronas Towers

Oproti Praze, kde vládne cyklistická šlapkolobby, v Kuala Lumpur evidentně na běžce myslí. Kolem nádherného zeleného parku v Kuala Lumpur City Centre se vine zhruba 1300 metrový běžecký okruh, s oranžovým povrchem z měkkého materiálu, aby si běžci nelikvidovali kotníky a kolena (alespoň ne tak). Každých 100m je značka, aby si jogger mohl pěkně počítat uběhnuté kilometry. Vnější kulisy běžeckého okruhu tvoří sloupořadí mrakodrapů a věžáků s věžákem největším a to se čtyřsetmetrovými Petronas Towers. Součástí běžeckého okruhu jsou i čtyři občerstvovací stanice s fontánkami chlazené piné vody. Co více si může běžec přát.

DSC_0022

Začátek okruhu vede kolem obrovského kualalumpurského výstaviště

Ač jsem se tedy snažil vyrazit co nejdříve, přesto už ráno bylo přes třicet stupňů a dusno jak v prádelně. Po prvním kilometru ze mně lilo jak z úderníka a přemýšlel jsem, zda to není pitomost, běhat 3° severně od rovníku. Trasa je však opravdu pěkná, mírně se vlní, má pár krátkých stoupání a seběhů a když jsem probíhal přes malý viadukt nad fontánami pod věžemi Petronas, věděl jsem, že to není poslední kolečko. Nakonec jsem trať obkroužil devětkrát a s více než jedenácti kilometry na GPS jsem  si odnesl správnou dávku rovníkových endorfinů.

powered by metaPost

Komentáře

Zatím nejsou k článku žádné komentáře, buďte první!.

Zaslat komentář

Jméno (povinné)

E-mail (povinný)

CAPTCHA image
Enter the code shown above:

Foto z cest...

Soused údolí Nualolo, viděný z třetího dnešního treku Awaawapuhi Trail. Naprosto úžasný pohled, myslím nejhezčí na Havaji vůbec.
Údolí Awaawapuhi, huba dokořán!
Soused údolí Nualolo, viděný z třetího dnešního treku Awaawapuhi Trail. Naprosto úžasný pohled, myslím nejhezčí na Havaji vůbec.

Hledání v článcích

Email:
Hostováno u AbsolutNET s.r.o.