Den 13: Zpět na Oahu

image Pobyt na Havaji se nám krátí, dnes jsme se vrátili z Velkého ostrova zpět na Oahu, abychom zde strávili poslední tři dny našeho pobytu.

[Celý článek...]

Den 12: Kaunaoa, želvy a bílé písky

image Poslední den na Big Islandu jsme si užívali na plážích a na závěr v hotelovém báru :-) Zážitek dne: plavání s želvou karetou obrovskou u pláže Kaunaoa. Více v článku.

[Celý článek...]

Den 10 a 11: Hawaii Volcanoes National Park

image Poslední den na Big Islandu jsme věnovali především jeho největšímu lákadlu: sopkám! Navštívili jsme oblast činných sopek: Hawai'i Volcanoes National Park.

[Celý článek...]

Den 9: Už jste viděli zelenou pláž?

image Dnes jsme měli zcela jednoduchý den: poznávání pláží jihu Big Islandu. Nebyl by to však havajský Big Island, aby z této na první pohled nezábavné činnosti udělal dechberoucí záležitost!

[Celý článek...]

Den 8: Kytičky, vodopády a láva

image Dnešek byl ve znamení dlouhých přejezdů, byli jsme úplně na druhé straně Big Islandu, v Hilu. Cestou jsme navštívíli tropickou botanickou zahradu, viděli nejhezčí vodopád na Havaji a vlévání horké lávy do moře... Jaké to bylo?

[Celý článek...]

Den 7: Do pekla a zpět, dobytí Mauna Loa

image O těžké, náročné, ale krásné cestě na druhý nejvyšší vrchol Hawaii, na největší činnou sopku na světě: čtyřtisícovku Mauna Loa.

[Celý článek...]

Den 6: Krásná pláž a krásná džungle

image Je Hapuna Beach hezčí než Kaunaoa beach? Ozkoušeli jsme! Je Šárka schopná brodit kilometry trávou po kolena, abychom viděli památník Jamese Cooka? Vše se dozvíte v článku :-)

[Celý článek...]

Den 5: Na vrcholu světa - Mauna Kea

image Rudá, marťanská krajina, řídký vzduch a futuristické kopule obrovských astronomických dalekohledů. Tak to vypadá na Mauna Kea, nejvyšší hoře světa.

[Celý článek...]

Den 4: Úžasná pláž Kaunaoa

image Čtvrtý den jsme strávili tak, jak je v podvědomí většiny lidí Havaj zapsaná: celodenním povalováním se ve stínu palem na krásné pláži, kde moře šumí a želvy dávají dobrou noc.

[Celý článek...]

Den 3: Zdravíme Velký ostrov!

image Dnešek byl především ve znamení cestování - přesunu z Oahu na největší ostrov Havajského souostroví - ostrov sopek Hawaii, neboli Big Island.

[Celý článek...]

Den 2: Pearl Harbor a Hanauma Bay

image Krásná příroda a bitevní lodě. To byl náš dnešní program. Po návštěvě vojenské základny a památníku v Pearl Harboru jsme se odpoledne odreagovali v krásné zátoce Hanauma Bay.

[Celý článek...]

Den 1: Waikiki a Diamond Head

image První den na Oahu je potřeba poznat hlavně ta nejvíce známá a zprofanovaná místa. Učinili jsme tak! :-)

[Celý článek...]

Den 0: Povětšinou mezi nebem a zemí

image Havajské ostrovy se blíží, sic rychlostí relativně nevelkou, ale přeci. Nějak snad tu čtyřiadvacetihodinovku v letadle přežijeme!

[Celý článek...]

Den D-1: "vše" sbaleno a připraveno!

image První díl cestopisu o cestě za perlou Tichého oceánu, o cestě na souostroví Hawaii. Cestovní horečka vrcholí, kufry zcela jistě postrádají nějakou z nepostradatelných věcí, stav pracovních povinností před odjezdem tristní, to vše však nebrání podělit se o pocity před dalekou cestou i se čtenáři!

[Celý článek...]

Strana 4 z 4První   Předchozí   1  2  3  [4]  Další   Poslední   

Foto z cest...

Sanfranciský Chinatown
Sanfranciský Chinatown

Hledání v článcích

Hostováno u AbsolutNET s.r.o.