Kuala Lumpur

DSC_0036O Malajsii toho Evropané obecně moc nevědí, tím spíše o hlavním městě Malajsie: Kuala Lumpur. Samozřejmě já jsem nebyl výjimka a octl jsem se zde na Malajském poloostrově jako klasická “Tabula rasa”. Tím intenzivněji vnímám zážitky, které mi toto město připravuje.

[Celý článek...]

Vzhůru do Asie!

DSC_0001Občasné povídání o tom, jak trávit konec roku na malajském poloostrově.

[Celý článek...]

Jak jsem běžel maraton

imageAč se podle posledních příspěvků zde na blogu zdá, že veškerá má aktivita posledních měsíců se týká pouze sportu, přesto je třeba zmínit událost, která by v životě každého aktivního sportovce měla nastat, a to absolvování královské běžecké disciplíny: maratonu.

[Celý článek...]

Kategorie: Běhání

Spirit Cup 2010

Spirit Cup 2010

Památného dne 11. září 2010 se po loňském nultém ročníku díky nezměrnému úsilí rodiny Sýkorů a dalších obětavců uskutečnil první (mezinárodní :) ročník terénního triatlonu Spirit Cup 2010 na krásných tratích kolem Lužce nad Vltavou. Všichni závodníci nejenom že dokončili závod ve zdraví (na drobné otlučeniny z pádů na kole nehledě!), ale myslím, že si ho i dostatečně užili!

Subjektivní popis jak jsem si užíval já najdete v článku. A samozřejmě fotogalerii, díky obětavé fotodokumentační činnosti rodiny Hardekopfů.

[Celý článek...]

Kategorie: Běhání

Puerto Rico - Bohatý přístav

Dostávám se konečně k nějakému základnímu shrnutí, co tu vlastně v tom Karibiku děláme, jak se máme a podobně... Vězte tedy, že si karibského ovzduší užíváme nemálo :-)

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Karibik: ostrovy, ostrůvky a ostrůvečky

Dnes jsme se, dalo by se říci po všech těch zádrhelech se sopkou a pozdními odlety, “konečně” dostali do prvního cíle naší cesty, na ostrov “Bohatý přístav”, aneb Puerto Rico, v češtině “Portoriko”. Při letu z Atlanty jsme po opuštění pevninské části USA zhruba nad floridským Jacksonville po chvíli letu přelétli Bahamy a podél východního pobřeží Dominikánské republiky se snesli do hlavního města “jednapadesátého” státu USA, do portorického San Juan.

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Omlouváme se, ale let bude o hodinu a půl opožděn…

Tak přesně toto jsme nechtěli slyšet. Díky “sopce“ přiletěl Boeing B767 Delta Airlines opožděn a samozřejmě zpoždění nabere i na zpáteční cestě, aktuálně hlásí hodinu a půl zpoždění. V principu by to nevadilo, kdybychom v Atlantě neměli na přestup přesně hodinu a půl...

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Setkání spolužáků z mosteckého gymnázia

Díky neocenitelnému úsilí konkrétních jednotlivců, za což jím patří nehynoucí dík, jsme měli opět po velmi dlouhé době tu čest setkat se za solidní účasti se svými spolužáky a kamarády v mosteckém steak-house Route 66.

[Celý článek...]

Kategorie: Různé

Aktualizace fotek - Řím, Londýn a Austrálie

Konečně jsem se dokopal (byl jsem dokopán :-), abych udělal mírný pořádek ve fotkách a doplnil chybějící. Nově jsou tedy ve fotogalerii fotky z letního Říma, předvánočního Londýna a především, po velkém boji, i kompletní fotografie z naší cesty po Austrálii, dokonce s komentáři u jednotlivých fotek!

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Na cestě z Floridy domů

DSC_4999 Pár fotek z orlandského letiště na cestě domů. Fotky v článku :-)

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Sanibel Island, Sarasota, Orlando a zpět do Čech…

Všimněte si obrovského množství mušlí na Sanibelu. Pes neznámý.Zdravíme asi naposled z Floridy, zítra odpoledne frčíme přes Atlantu zpět do Čech. Bylo to tu fajn. Pobyt zde jsme zakončili návštěvou vodního parku Aquatica zde v Orlandu. Fajn klouzačky atd… :-) Každopádně a především, ve fotogalerii naleznete fotky z posledních dní.

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Florida, jak je obecně známa

DSC_4874Poseldní dny na Floridě, jak si je užíváme, aneb ze severní Floridy na jih, sběr mušliček na Sanibel Islandu, koupání na krásných bílých plážích na Siesta a Lido Key a o tom, jak se nakupuje v´obrovských nákupních střediscích v Orlandu….

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Na sever Floridy, na jih Floridy

Bitevní loď AlabamaO cestě z Orlanda na sever Floridy, ke krásným plážím pensacolského ostrova Santa Rosa, do úžasného muzea námořního letectva ve stejném městě, o krátké návštěvě Alabamy a stejnojmenné bitevní lodě a o cestě zpět do jižní části Floridy, na ostrov Sanibel.

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Florida, Alabama, letadla, bitevní lodě i pláže

Dnes pouze formou fotoblogu, který naleznete na stránce fotogalerie, konkrétně zde. Třídění a popisky fotek mi zabraly tolik času, že nějaký smyslup...

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Blizzard Beach, aneb na skluzavce 100 km/h

Summit PlummetNávštěva nejlepšího vodního parku v Orlandu: Blizzard Beach a o tom, jak se dá jezdit na vodní klouzačce stokilometrovou rychlostí a jaké to má následky na sjezdařovo pozadí :-)

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Dobré ráno, Florido!

Jsme tu. Včera večer jsme dorazili do hotelu kolem půl dvanácté v noci a utahaní zalehli. Trochu komplikované bylo najít ten správný hotel, neboť jsou...

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Zdravíme z Atlanty

atllogo

První část cesty máme úspěšně za sebou, cesta z Prahy do Atlanty byla až na svou délku (přesně 10 hodin) docela v pohodě. Obstarožní Boeing 767 Delta Airlines nás bez různých výstřelků dovezl na největší letiště světa: Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport…

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Poslední dny na Kauai a Havaji

Náš pobyt se zde (opět, sakra!) blíží ke konci, zítra odlétáme zpět směr Evropa a New York. Jaké jsou naše poslední zážitky z krásného havajského ostrova Kauai se dočtete v článku.

[Celý článek...]

Kauai kolem dokola

Berneška havajská!!!Nadpis příspěvku je trochu zavádějící, Kauai, jako jediný z velkých ostrovů, nelze objet, ani obejít kolem, neboť v cestě stojí obrovské, nedostupné a krásné útesy Na Pali na severozápadním pobřeží. Přesto jsme dojeli na oba konce cest, jak severní, tak jižní.

[Celý článek...]

Na dno kaňonu a zpět

Waimea CanyonDnes jsem  vyrazil trochu si zopakovat sestup na dno Grand Canyonu v Arizoně. Tentokrát do jeho podobného, menšího, ale co se týče sestupu, o nic méně namáhavého brášky, kaňonu Waimea na ostrově Kauai.

[Celý článek...]

Strana 2 z 4První   Předchozí   1  [2]  3  4  Další   Poslední   

Foto z cest...

Další agáve cestou k cíli
Další agáve cestou k cíli

Hledání v článcích

Hostováno u AbsolutNET s.r.o.