22. října 2018

Články spadající do kategorie 'Cestování'

Kultůra - recenze můví Battleship

Hajzlové japonský! Já vám ukážu! Kropím z Browningu M2 na palubě USS Missouri imgainární Zera, Valy a Kate v Pearl Harboru. Ale proč o tom píši. V letadle na cestě z Havaje jsem neodolal a pustil si film "Battleship", který se tématicky odehrává na Havaji a ve kterém si tato bitevní loď měla "čest" zahrát.

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Czechman 2015

Czechman 2015Letošní Czechman se myslím vydařil bez ohledu na pekelnou výheň a díky ní poněkud chabší výkony (až tedy na Alex, ta si udělala osobák). Cíl: dokončit byl však splněn!

[Celý článek...]

Ironman Zürich 2014 - můj první Ironman

Po delší době zase nějaký delší článek, pro změnu zase o triatlonu, ale tentokrát o pokoření královské disciplíny: celého Ironmana v rámci Ironman Zürich 2014.

[Celý článek...]

RocketMan triathlon Florida 2013

Můj první triatlon na half-ironman distanci. Florida, slunce, pomeranče, 1.9 km plavání, 90 km na kole a 21 km běhu, prostě pohoda :)

[Celý článek...]

Pražský půlmaraton 2013

image

Report z Pražského půlmaratonu 2013. Rychlá tempa, osobní rekordy, zlámané haksny. Vše uvnitř!

[Celý článek...]

Great Wall Marathon 2012

Většina lidí si spojuje Čínu především s její historií, rozlehlostí a rozmanitostí. Existuje však mírně šílená sorta lidí, kteří si do Číny jedou zaběhat. A to ne ledajak, ale rovnou maraton a když už, tak proč ne na velké čínské zdi! Povídání o jedné takové akci.

[Celý článek...]

Fotogalerie z letošních toulek po západu USA – growing!

image

UPDATE: přibyly fotky ze skvostné nevadsko-arizonské přehrady Hoover Dam.

Fotogalerie z letošních toulek po západu USA sice utěšeně narůstá, ale stále ještě obsahuje pár restů. Přesto, několik galerií již obsahuje a dá-li čas (a především dokopu-li se), v nejbližších dnech přibudou konečně fotky i ze zbývajících míst, namátkou New York (ne tak úplně západ :), Las Vegas, přírody Lake Mead a Hoover Dam, Red Rock Canyon a dalších. A pro militanty snad konečně přeberu fotky z  White Sands Missile Range, Interpid Air and Space Museum, Alamogorodo Air and Space Museum, Albuqerque Nuclear Science Museum a PIMA Aircraft muzea a leteckého hřbitova v Tucsonu, Arizona.

Velké plány vs. velká lenost, ale fotky budou postupně přibývat ve fotogalerii!

[Celý článek...]

New York City Marathon 2011 - jaké to bylo

imagePovídání o tom, kterak se běhají maratony za oceánem v “Big Apple” – New Yorku. Původně jsem chtěl napsat jen pár řádků s pár fotkami, neboť většinu aktuálních pocitů jsem již ventiloval na Facebooku, ale sedíc v letadle kdesi nad Atlantikem, maje před sebou ještě několik hodin bezesné noci, poněkud jsem se rozepsal. Takže vzhůru do ulic velkoměsta na východním pobřeží USA, vzhůru na 42 kilometrů po bulvárech New Yorku!

[Celý článek...]

New York City Marathon 2011 – Jsem in!

imageKdyž člověk běží svůj první maraton, říká si, že už nikdy v budoucnu takovou šílenost absolvovat nehodlá. Intenzita těchto myšlenek se pak stupňuje s přibývajícími kilometry, aby své maximální míry nabyla někde mezi 30. a 40. kilometrem. To si pak nadává opravdu intenzivně, že se do podobných podniků pouští! Nejinak jsem to měl v konečných kilometrech portského maratonu, mého prvního účinkování na této královské trati. Heslo dne v posledních kilometrech bylo jasné: „již nikdy více“!

[Celý článek...]

Disney Typhoon Lagoon–další vodní park

DSC_1379Dnes se mi rozhodně nevyhnul jetlag. Ač jsem se dostal po příletu do postele až v jednu hodinu v noci, časový posun způsobil, že už před sedmou ráno jsem byl čilý jak rybka. tedy v rámci možností. Brzké probuzení jsem však mazaně využil k časné návštěvě (před hlavním náporem lidí) posledního z vodních parků zde v Orlandu, kde jsem ještě nebyl: Typhoon Lagoon, patřící spolu s Blizzard Beach do skupiny parků Disney World. Chtěl jsem jednak trochu relaxovat po dlouhé cestě, ale především se vrhnout střemhlav z nějaké té krkolomné skluzavky a užít si adrenalinu. Základ je dorazit včas, ještě před tím, než dorazí davy a ty nejlepší klouzačky se přesunou do režimu “půl hodiny fronta nahoru, deset vteřin dolů”. Strategicky jsem tedy již v 8:45 stepoval s pár dalšími nadšenci před ještě uzavřeným vchodem do parku, aby nás úderem deváté vpustili vstříc vodním radovánkám a řádění na prozatím prázdných atrakcích. V článku fotogalerie a hodnocení jednotlivých klouzaček.

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Cesta na Floridu–zastávka v New Yorku

imageO cestě na Floridu, o radostech a strastech cestování letadlem a v neposlední řadě o tom, jak být rychle a elegantně za potenciálního zločince.

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Asie překvapující

DSC_0365V Asii jsem byl delší dobu poprvé, nepočítaje chvilku v Hongkongu. Navíc jsem nezakotvil v nějaké z odlehlých turistických plážových destinací, ale celou dobu jsem se pohyboval “mezi lidmi” a myslím si, že jsem zásadní asijské reálie vstřebal. Co mě z nich nejvíce překvapilo, připadalo fajn, zajímavé, nebo nezvyklé?

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Kompletní fotogalerie Malajsie / Singapur online!

DSC_0395Ve fotogalerii přibyla kompletní sada fotek z cesty po Malajsii a Singapuru. A jelikož mé grafomanské sklony není třeba držet na uzdě, snažil jsem se i o co nejrelevantnější popisky jednotlivých záběrů.

Takže zájemci vítejte v obrazovém náhledu do jihovýchodní Asie přímo tu.

Užívejte! :-) A jestli se vám to líbí, napište!

[Celý článek...]

Nejvyšší vyhlídkové kolo na světě - Singapore Flyer

DSC_0551Někdo staví obrovské mrakodrapy, někdo obrovské koncertní sály a Singapurci si postavili obří vyhlídkové kolo, kterému u nás doma říkáme “ruské”. Oni vlastně staví i ty mrakodrapy, haly a koncertní síně, ale o těch dnes nebude řeč. Řeč bude o největším vyhlídkovém kole na světě, Singapurském “Letci”.

[Celý článek...]

Běhání ve stínu Petronas Towers

imageAbych opět do cestovatelského blogu zařadil cosi sportovnějšího, poslyšte tedy o tom, jak tužit formu i na rovníku, potažmo přímo ve středu jedné z asijských megapolí: Kuala Lumpur.

[Celý článek...]

Happy New Year 2011!

DSC_0476Zde v Singapuru již máme dvě hodiny nový rok, což ovšem neznamená, že vám nemohu popřát předem! Takže vše nejlepší do nového roku, ať se vám všem daří dle vašich představ!

Zdeněk

[Celý článek...]

Směr jih–do Singapuru

DSC_0403

Trošku jsem přeskočil poslední dny v Kuala Lumpur, neboť mám pár fotek, které chci přebrat. Teď jen krátce a aktuálně :-) Jsem zase “po dlouhé době” na letišti a frčím do Singapuru. S nízkonákladovkou Air Asia, která okupuje téměř celý “low cost” terminál kualalumpurského letiště.

[Celý článek...]

Kuala Lumpur

DSC_0036O Malajsii toho Evropané obecně moc nevědí, tím spíše o hlavním městě Malajsie: Kuala Lumpur. Samozřejmě já jsem nebyl výjimka a octl jsem se zde na Malajském poloostrově jako klasická “Tabula rasa”. Tím intenzivněji vnímám zážitky, které mi toto město připravuje.

[Celý článek...]

Vzhůru do Asie!

DSC_0001Občasné povídání o tom, jak trávit konec roku na malajském poloostrově.

[Celý článek...]

Foto z cest...

Další pták :-)
Další pták :-)

Hledání v článcích

Hostováno u AbsolutNET s.r.o.