22. října 2018

Položky pro duben 2011

New York City Marathon 2011 – Jsem in!

imageKdyž člověk běží svůj první maraton, říká si, že už nikdy v budoucnu takovou šílenost absolvovat nehodlá. Intenzita těchto myšlenek se pak stupňuje s přibývajícími kilometry, aby své maximální míry nabyla někde mezi 30. a 40. kilometrem. To si pak nadává opravdu intenzivně, že se do podobných podniků pouští! Nejinak jsem to měl v konečných kilometrech portského maratonu, mého prvního účinkování na této královské trati. Heslo dne v posledních kilometrech bylo jasné: „již nikdy více“!

[Celý článek...]

Disney Typhoon Lagoon–další vodní park

DSC_1379Dnes se mi rozhodně nevyhnul jetlag. Ač jsem se dostal po příletu do postele až v jednu hodinu v noci, časový posun způsobil, že už před sedmou ráno jsem byl čilý jak rybka. tedy v rámci možností. Brzké probuzení jsem však mazaně využil k časné návštěvě (před hlavním náporem lidí) posledního z vodních parků zde v Orlandu, kde jsem ještě nebyl: Typhoon Lagoon, patřící spolu s Blizzard Beach do skupiny parků Disney World. Chtěl jsem jednak trochu relaxovat po dlouhé cestě, ale především se vrhnout střemhlav z nějaké té krkolomné skluzavky a užít si adrenalinu. Základ je dorazit včas, ještě před tím, než dorazí davy a ty nejlepší klouzačky se přesunou do režimu “půl hodiny fronta nahoru, deset vteřin dolů”. Strategicky jsem tedy již v 8:45 stepoval s pár dalšími nadšenci před ještě uzavřeným vchodem do parku, aby nás úderem deváté vpustili vstříc vodním radovánkám a řádění na prozatím prázdných atrakcích. V článku fotogalerie a hodnocení jednotlivých klouzaček.

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Cesta na Floridu–zastávka v New Yorku

imageO cestě na Floridu, o radostech a strastech cestování letadlem a v neposlední řadě o tom, jak být rychle a elegantně za potenciálního zločince.

[Celý článek...]

Kategorie: Cestování

Foto z cest...

Art Deco styl se nezapře ani u památečních tabulí.
Art Deco styl se nezapře ani u památečních tabulí.

Hledání v článcích

Hostováno u AbsolutNET s.r.o.