Položky pro prosinec 2008

Na cestě domů - pozdrav z Hongkongu

Letiště Hong Kong, vánoční stromečekv multi-kulti úpravě. Hala nového letiště je opravdu sáhodlouhá. Já bych ovšem preferoval starý dobrý adrenalinový Kai Tak :-) Trochu (dost) rozlámaní a nevyspalí jsme dorazili po desetihodinovém letu z Sydney na mezinárodní letiště v Hongkongu. Čeká nás ještě jednou repete, tentokrát dvanáctihodinové na cestě do Londýna. Čekáme, až se letadlo natankuje a vzhůru na tvrdé, nepohodlné sedačky našeho A340-600 Virgin Atlantic. Tuto část hodláme kompletně prospat, jinak se to nedá :-) Dvouhodinová cesta z Londýna do Prahy už bude jen takový poklidný doťuk. Jednoduše, Austrálie je zatraceně daleko.

[Celý článek...]

Deštivá Canberra a Modré hory

DSC_0107 Z hlavního města státu Victoria, Melbourne, jsme se přesunuli do hlavního města celé Austrálie, Canberry. Po prohlídce notně uspíšené neuvěřitelným slejvákem jsme zamířili do Modrých hor západně od Sydney zase za nějakou tou přírodou.

[Celý článek...]

Zdravíme z Melbourne, aneb malý rozcestník

DSC_0999 Nějak jsem blog poslední dny zanedbával, buď nebyl k dispozici internet, nebo nebyl čas či nálada, anebo nastalo vše dohromady. Samozřejmě se tu v Austrálii nepoflakujeme a od posledního příspěvku, který jsme psali od Uluru z Northern Territories jsme již navštívili další dva státy. Z Alice Springs jsme přeletěli do Adelaide v Jižní Austrálii a aktuálně jsme v Melbourne, hlavním městě státu Victoria...

[Celý článek...]

Uluru, Ayers Rock, Kata Tjuta - perly středu Austrálie

DSC_0417 Myslím, že tento pohled zná každý, oranžová skála uprostřed ploché buše. Vyskytuje se na obálkách všech průvodců a publikací o Austrálii. Jmenuje se Uluru, aneb Ayers Rock. Již málo se zmiňuje jeho ještě vyšší soused, neméně zajímavé skály Olgas (Kata Tjuta). V blízkosti obou jsme strávili tři krásné dny.

[Celý článek...]

Uluru - intermezzo

DSC_0481 Dnes je pátek a právě vyrážíme od Uluru zpět do Alice Springs, se zastávkou v Kings Canyon. Tři dny u Uluru byly krásné, akorát nás dost vypeklo počasí. Měli jsme typické "pouštní", tj. zataženo, bouřky a déšť :-) Ale neva, užili jsme si to i tak. Chtěl jsem včera sepsat nějaký delší článek, ale dostal jsem se jen k fotkám a usnul jsem. Takže, jestli bude dnes v Alice Springs rozumný internet, snad to dopíšu. Takže zatím ahoj z (deštivé) pouště.

[Celý článek...]

Austrálie - Northern Territory, Alice Springs

DSC_0342 Střed Austrálie, krásná rudá poušť, uprostřed ní městečko Alice Springs a uprostřed něho my! :-)

[Celý článek...]

Australia - Whitsunday Islands a sever Queenslandu

Whitsunday Islands Včera jsme vyměnili auto za loď a vydali se na krásné ostrovy Whitsundays. Dnes nás auto neminulo, neboť jsme se z prázdninových letovisek kolem Airie Beach přesouvali do tropického centra Austrálie, Cairnsu.

[Celý článek...]

Foto z cest...

DSC_1532

Hledání v článcích

Hostováno u AbsolutNET s.r.o.